• Zebranie z rodzicami

• Zebranie z rodzicami odbędzie się 17 kwietnia 2024 r. (środa ) według harmonogramu:
            - godz.16.30 - Oddział Przedszkolny i klasy I-III,
            - godz.17.00 - spotkanie ogólne,
            - godz.17.30 - klasy IV-VIII.

• Prelekcja

• W dniu 11 kwietnia odwiedziły nas Panie z Powiatowej Stacji
            Sanitarno - Epidemiologicznej z Karakowa.
            Wysłuchaliśmy prelekcji dla dzieci z klas IV-VI na temat zasad zdrowego odżywiania oraz profilaktyki antynikotynowej.

Serdecznie dziękujemy za cenną lekcję.

• „Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci”

• To święto obchodzone co roku 2 kwietnia, w
            rocznicę urodzin duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena. Dzień ten ma na celu
            upowszechnianie książek dla dzieci oraz wspieranie czytelnictwa.
                Z tej okazji w naszej szkole w dniach 03.04-05.04 zorganizowano przeróżne formy
            promocji czytelnictwa. Została zorganizowana akcja „Książkowa Lista Przebojów”.
            Spośród wszystkich oddanych głosów wyłonimy TOP LISTĘ najciekawszych książek naszej
            społeczności szkolnej. Dzieci z klas I-III wykonały okładki do książeczek, słuchały
            fragmentów bajek, uczniowie z klasy III obejrzeli baśń Andersena „Brzydkie kaczątko”.
            Był również czas na czytanie, kolorowanie ilustracji. Uczennice klasy VI przygotowały dla
            przedszkolaków grę pamięciową memory. Przedszkolaki wykonały również zakładki oraz
            piękne prace o tematyce związanej z książką, a uczniowie starszych klas obejrzeli prezentację
            związaną z tym świętem. Na szkolnym korytarzu pojawiły się plakaty podkreślające zalety
            płynące z czytania.

• PODZIĘKOWANIE

•  Składamy serdeczne podziękowania dla naszych gości, którzy uczestniczyli wraz ze społecznością szkoły w spotkaniu wielkanocnymi i obdarowali uczniów słodkimi oraz własnoręcznie wykonanymi upominkami. Podziękowania kierujemy do wójta gminy - p.Marka Jamborskiego, p. Sylwii Zawalskiej-Wierzbińskiej i Klubu Senior+ z Zastowa oraz prezesa Klubu Sportowego "Zawisza Sulechów" - p. Jacka Hendzela. Miło nam było Państwa gościć!

• Spotkanie wielkanocne

• 23 marca społeczność naszej szkoły wraz z mieszkańcami i zaproszonymi gośćmi spotkała się przy świątecznym stole, by dzielić się radością Wielkiej Nocy .

By tradycji stało się zadość, uczniowie przygotowali występ folklorystyczny, rodzice z dziećmi i nauczycielami - babeczki, ozdoby i stroiki, Rada Rodziców - poczęstunek, a gospodynie - żurek .

Cieszymy się, że mogliśmy wspólnie z Wami spędzić to popołudnie .

Dziękujemy wszystkim, którzy przygotowali dzisiejsze spotkanie: pani Beacie oraz uczniom i przedszkolakom, Radzie Rodziców, Kołu Gospodyń Wiejskich, druhom Ochotniczej Straży Pożarnej, księdzu Januszowi oraz tym, którzy byli naszymi gośćmi: Mieszkańcom, wójtowi naszej gminy - p. Markowi Jamborskiemu, przewodniczącej Rady Gminy - p. Małgorzacie Doniec, przewodniczącemu Komisji Zdrowia, Oświaty, Kultury i Sportu - p.Grzegorzowi Marcowi, p. Sylwii Zawalskiej-Wierzbińskiej i Klubowi Senior+ z Zastowa, sołtysowi Maciejowic - p. Tadeuszowi Witasowi, prezes Fundacji "Ex Animo" - p. Sylwii Janczyk, stowarzyszeniu "Maciejowice - Nowa Perspektywa".

Serdecznie dziękujemy gościom za słodkie i własnoręcznie wykonane upominki dla małych artystów .

• Wyniki szkolnego, rodzinnego konkursu na najpiękniejszy stroik wielkanocny:

• I miejsce:   Lena Jeleń  kl. IV

II miejsce:   Jan Porębski,

oddział przedszkolny grupa Jagódki

III miejsce:   Nikola i Dawid Nogieć,

oddział przedszkolny grupa Kropelki.

Wyróżnienia:

Lena  Dec,  oddział przedszkolny grupa Jagódki

Patryk  Marczykiewicz   kl. I

Na konkurs wpłynęło łącznie 19 stroików. Wszystkim rodzinom serdecznie dziękujemy za udział w konkursie oraz gratulujemy wykonania wspaniałych prac, ciekawych oryginalnych pomysłów i zaangażowania.

• PALMY WIELKANOCNE

• W oczekiwaniu na Święta Wielkanocne przedszkolaki przygotowały wspólnie z panią Ewą, która potrafi wykonać rękodzielnicze cuda, piękną palmę ozdobioną kolorowymi kwiatami. Palma weźmie udział w konkursie organizowanym przez Centrum Kultury i Promocji w Kocmyrzowie-Luborzycy. Serdecznie dziękujemy pani Ewie za to twórcze spotkanie z wielkanocną tradycją.

• Wizyta klasy V i VIII w Bibliotece Publicznej w Baranówce

• 8 marca uczniowie klasy V i VIII uczestniczyli w wycieczce do Biblioteki Publicznej w
            Baranówce.
            Głównym celem wycieczki było rozwijanie zainteresowań czytelniczych, kształtowanie
            umiejętności współdziałania oraz utrwalanie nawyków kulturalnego zachowania się
            w miejscach publicznych.
            W bibliotece uczniowie uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych z okazji Dnia Kobiet.
            Przeprowadzony został również mini konkurs związany z tym świętem.
            Dzieci chętnie odpowiadały na zadawane pytania.
            Na zakończenie zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe, a wszyscy uczestnicy zakładki i
            słodkie upominki.
            Spotkanie odbyło się w bardzo miłej atmosferze, za co dziękujemy paniom bibliotekarkom.

• DZIEŃ BARBIE

• 9 marca w Kalendarzu Świąt Nietypowych DZIEŃ BARBIE, która obchodzi... 65 urodziny i razem z nieco młodszym Kenem nadal cieszą się popularnością na całym świecie .

• EUROPEJSKI DZIEŃ LOGOPEDY

• To dobra okazja, by przypomnieć, że logopeda pomoże nie tylko wtedy, gdy język przypomina małego leniwca .

Nasze ciało to przecież układ narządów a żaden z nich nie funkcjonuje w izolacji, dlatego zajęcia logopedyczne są takie...różnorodne.