• UŁAMKOŻERCY są w... 4 klasie

• Powszechnie wiadomo, że ćwiczenie czyni mistrza i nie ma nic lepszego niż połączenie przyjemnego z pożytecznym, dlatego lekcja matematyki w pizzerii była... przepyszna.

Bardzo dziękujemy Pani Barbara z pizzerii w Łuczycach za serdeczną gościnę, możliwość porcjowania pizzy według odpowiedniego mianownika, obliczenia długości kawałka pizzy, znając jej średnicę oraz porównywania pizzowych ułamków o różnych wartościach.

Nauka sprawia radość.

• WIOSNA W OCZACH DZIECI

• WIOSNA W OCZACH DZIECI - III edycja wiosennego konkursu fotograficznego Cieszymy się, że pogoda zaprasza do zabawy na podwórku, na spacer po łące, do lasu i wśród kwitnących pól. Korzystajmy z dobroci miejsca, w którym mieszkamy. Brawa dla dzieci, które uwieczniły te chwile!

• "oGRAJ Matmę"

• "oGRAJ Matmę" podczas Laboratoriów Przyszłości i odkryj matematyczną moc gry Minecraft! Doświadczenie naszych uczniów dowodzi, że odpowiednio wykorzystana popularna wśród młodzieży gra komputerowa może kształcić ich umiejętności matematyczne oraz wyobraźnię przestrzenną. Z informatycznym zaangażowaniem uczniowie klas 1-6 podjęli wyzwania: - π-day w Minecraft, - MotyLOVE, - wyzwanie - flagi budowanie, - wyzwanie - grządek obsadzenie, -zaszyfrowana mozaika, - sudoku, -buźki, -odkodowanie zadań z obliczeń procentowych, - odkodowanie sześciennych zwierząt. Niech matematyczna moc Minecrafta będzie z nami!

• DZIEŃ OKULISTÓW i OKULISTYKI

• Oko to jeden z najbardziej zadziwiających narządów w ciele człowieka. Ważne, by funkcjonował prawidłowo. Profilaktyczne badanie nic nie boli - czasem tylko strach przed nim ma wielkie oczy. Serdecznie dziękujemy Pani Teresie z Pracowni Optycznej "Szkiełko I Oko" za bardzo ciekawe zajęcia przeprowadzone pod okiem specjalisty oraz upominki - sprawne oczy naszych uczniów z pewnością będą potrafiły rozwiązać zadanie na spostrzegawczość. Dbajmy o swój wzrok. To nasze okno na świat!

• Edukacja finansowa

• EDUKACJA FINANSOWA to ważna sprawa, by móc mądrze zarządzać swoimi oszczędnościami. Wizyta naszych najmłodszych uczniów w oddziale Banku Spółdzielczego Rzemiosła w Luborzycy z pewnością zaprocentuje i zwiększy świadomość wartości pieniądza podczas codziennych zakupów. Serdecznie dziękujemy Pani Dyrektor oraz Zespołowi banku za ciekawą i praktyczną lekcję przedsiębiorczości oraz oprowadzenie po "zakamarkach" tej instytucji.

• Akademia strażaka.

• Strażak to bohater –

chociaż dym go szczypie w oczy,

ryzykuje życie stale,

z ogniem walkę musi toczyć .

Wszystkim druhom dziękujemy za gotowość do niesienia innym bezinteresownej pomocy, życzymy bezpiecznej służby i szczęśliwych powrotów do domu .

Druhom Ochotniczej Straży Pożarnej w Maciejowicach bardzo dziękujemy za kolejny rok spotkań w naszej szkolnej Akademii Strażaka .