• ZAPRASZAMY NA KRÓTKI SEANS FILMOWY

• Drodzy Rodzice i przyszli Uczniowie, chcielibyśmy (w niecałe 7 minut ) opowiedzieć Wam o tym, co porabiamy na co dzień w naszej szkolnej... bajce.

Po zakątkach Szkoły Podstawowej w Maciejowicach oprowadzą Was pierwszoklasiści .

• DZIEŃ TOSTA

• Przypada raz na 4 lata.

A uczcić go najlepiej można, smakując i komponując kanapki według własnego uznania .

Po śniadaniu - tradycyjne spacer i oczekiwanie na autobus, żeby pomachać pasażerom.

• MASAŻ RELAKSACYJNY

• Dziś gościem przedszkolaków była pani Janina, która posiada niezwykłą umiejętność - potrafi sprawić, że stres, niepokój i zmęczenie odchodzą w niepamięć .

A wszystko za sprawą "magicznych", choć pochodzących z natury "akcesoriów" oraz dźwięku relaksacyjnej muzyki i zapachu olejków .

Masaż ciepłymi kamieniami i bambusowymi witkami polecamy na przerwę w codziennych obowiązkach a pani Janinie serdecznie dziękujemy za przygotowanie przedszkolnego SPA.

• SZKOLNY  KONKURS   WIELKANOCNY

• Zapraszamy naszych uczniów i przedszkolaków wraz z rodzicami, babciami, dziadkami, starszym rodzeństwem  do udziału w konkursie  na najpiękniejszy stroik wielkanocny.

CELE KONKURSU:

• propagowanie tradycji związanej z tematyką Świąt Wielkanocnych,
            • rozwijanie wyobraźni, wrażliwości estetycznej oraz pobudzanie aktywności twórczej dzieci,
            • stworzenie okazji do rodzinnej działalności artystycznej.

WARUNKI KONKURSOWE:

• dowolna wielkość i kształt,
            •  możliwość zastosowania dowolnych materiałów zarówno naturalnych jak i  sztucznych,
            • przy ocenie prac będą brane pod uwagę walory artystyczne, estetyczne, wkład pracy własnej i ogólne nawiązanie do tradycji wielkanocnej,
            • podpisane  stroiki ( imię, nazwisko, klasa)  należy oddać do 15 marca 2024 r
            • prace konkursowe odbiera p. Beata Jagła,
            • jury konkursowe przyzna miejsca, wyróżnienia, a autorzy prac otrzymają nagrody,
            • wszystkie konkursowe stroiki będą sprzedawane na kiermaszu świątecznym w dniu 23 marca 2024r w remizie OSP w Maciejowicach.
            • udział w konkursie jest jednoznaczny z akceptacją regulaminu.

Beata Jagła

• DZIEŃ DINOZAURA

• W naszej przedszkolnej sali jeden z nich czaił się od rana. Na szczęście był przyjazny, dlatego bez obaw przedszkolaki mogły usiąść w kole i opowiadać o tych stworzeniach, które dawno temu zamieszkiwały naszą planetę. Dzieci zaangażowały się w temat prehistorii - przyniosły maskotki, figurki i książki. Później powstały literowe dinozaury, bo każdy sposób jest dobry, by poznać alfabet.

• Wizyta w Bibliotece Publicznej w Baranówce.

• 9 lutego dzieci z klasy II i III odwiedziły Bibliotekę Publiczną w Baranówce. Pani bibliotekarka zapoznała młodych czytelników z księgozbiorem, zasadami wypożyczania książek, funkcjonowaniem biblioteki. Dzieci w przytulnym kąciku czytelniczym oglądały interesujące ich książki. A dwóch chłopców korzystając z obecności rodzica zapisało się do biblioteki i właśnie na czas ferii zimowych pożyczyli sobie wybrane pozycje. Dzieci miło wspominały czas spędzony w bibliotece.

• KARNAWAŁ W RYTMIE DISCO

• Kto pamięta modę z lat 80. i 90.? Nasze grono pedagogiczne przypomniało dziś ten wyjątkowy klimat, choć na bal karnawałowy zaprosiliśmy również nieco młodsze pokolenie postaci z bajek. Serdeczne podziękowania dla pani Eli z Elo Kids za (jak zawsze) świetną zabawę oraz dla rodziców za (jak zawsze) pyszny poczęstunek.

• Góra Grosza

• W dniach od 1 listopada 2023 r. do 9 lutego 2024 r. w naszej szkole
            organizowana była akcja „Góra Grosza”.
            Głównymi organizatorami akcji: przeliczania, pakowania monet byli uczniowie kl. 5
            i 6.
            Razem na terenie szkoły zebrano 124,8 złotych. Zebrane środki zostały przesłane na adres
            wskazany przez organizatora.
            Organizatorzy akcji dziękują rodzicom, nauczycielom , dzieciom za zaangażowanie.

• DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

• Pamiętaj!

Nie daj złapać się w sieć!

Do rozsądnego korzystania z dobrodziejstw Internetu zachęcają swoich rówieśników
            uczniowie klasy 4.

• GMINNE HALOWE ZAWODY SPORTOWO-POŻARNICZE MŁODZIEŻOWYCH DRUŻYN POŻARNICZYCH

• Zasłużone brawa dla wszystkich młodych druhów z naszej gminy. Życzymy, byście z taką jak dziś determinacją i odwagą mogli kiedyś nieść pomoc potrzebującym.
            Serdecznie gratulujemy chłopięcej drużynie z MDP w Maciejowicach za zajęcie I. miejsca oraz naszemu uczniowi, Kacprowi Dońcowi, za zajęcie również I. miejsca w klasyfikacji indywidualnej.
            Jesteśmy z Was dumni!
            Cieszymy się, że uczniowie naszej szkoły ochoczo angażują się w działania Ochotniczej Straży Pożarnej a młodsi mogą uczestniczyć w Akademii Strażaka - bezpłatnych zajęciach, które realizujemy we współpracy z OSP Maciejowice.

• Współpraca Biblioteki Szkolnej z Biblioteką Publiczną

• Biblioteka szkolna od wielu lat współpracuje z Gminną Biblioteką Publiczną w Baranówce.
            Jedną z form współpracy są lekcje biblioteczne. Zajęcia takie rozwijają wyobraźnię i
            kreatywność uczestników. Ich celem jest zapoznanie czytelnika z biblioteką, uświadomienie
            roli książki w życiu.
            2 lutego uczniowie klas VI i VIII uczestniczyli w tego typu spotkaniu. Bardzo dziękujemy
            Paniom bibliotekarkom za miłe przyjęcie.