• NORDIC WALKING

• W zdrowym ciele zdrowy duch, dlatego klasa 4 wykorzystała słoneczną pogodę na spacer po okolicy i odwiedziny Osheego oraz Trójki - koni, którymi opiekuje się Julka, koleżanka z klasy.

• DZIEŃ BABCI I DZIADKA

• Występ przed babcią i dziadkiem zawsze jest wyjątkowy i wzruszający, bo jest szczerym podziękowaniem za ich życiową mądrość, dobre słowo, wspólny spacer, talerz pysznej zupy, otarcie łez, słodką czekoladę.
            Społeczność naszej szkoły dołącza do życzeń płynących prosto z dziecięcych serc - żyjcie nam, Dziadkowie, sto lat i dłużej w zdrowiu i radości. Bardzo miło było nam dziś gościć również seniorów Klubu "Senior+" w Zastowie. Cieszymy się, że nasi najmłodsi uczniowie, czyli Kropelki, Jagódki oraz pierwszoklasiści sprawili im swym występem wiele radości. Kto wie, może kiedyś takie spotkania zaowocują międzypokoleniową współpracą?

• DZIEŃ BABCI I DZIADKA

• KOCHANA BABCIU Zycze Tobie BABCIU mila bys zawsze szczesliwa byla. Zycze Ci zycia spokojnego, radosci, pociechy i zdrowia dobrego. Dzis tak mocno Ci winszuje i w policzek Cie caluje.

KOCHANY DZIADKU W dniu Twojego swieta przyjmij zyczenia: Wiec Ci zycze pomyslnosci, duzo zdrowia i radosci. Niech Ci zdrowie i sily sluza, A wszelkie troski niech Ciebie omina. Dzis tak mocno Ci winszuje i w policzek Cie caluje!

• Dzień Kubusia Puchatka

• "Dzień spędzony z Tobą to mój ulubiony dzień. Więc dzisiaj jest mój nowy ulubiony dzień." A.A.Milne

18 stycznia pluszowy bohater ze Stumilowego Lasu obchodzi swoje 98. urodziny i spędza je jak zawsze... wśród dzieci i w szkolnej bibliotece.

A jeśli urodziny to koniecznie muszą być cukierki.

• W dniu 19 stycznia odbędzie się zebranie z rodzicami..

O godzinie 1730 Przedszkole

O godzine 1630 klasy I - VIII

Od 1700 - 1730 zebranie ogólne

• DZIEŃ W KAPCIACH

• Powiadają, że szkoła drugim domem... Dlatego dziś zamieniliśmy szkolne obuwie na domowe kapcie. Od razu wygodniej!

• SPOTKANIE Z AFRYKĄ

• Wszyscy uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w niezwykłym spotkaniu z panią Moniką Motyczyńską, która odbyła wolontariat misyjny w Kenii, równikowym sercu Afryki .

Z ciekawością wysłuchaliśmy relacji z tej wyjątkowej podróży do kraju bardzo biednego, w którym mieszkają ludzie z dala od "cywilizacji" i pośpiechu, ale z problemami, których nie znają ci, którzy mają co jeść i gdzie spać.

Obejrzeliśmy przywiezione pamiątki i zdjęcia, na których widać uśmiechnięte buzie dzieci.

Wiemy, że to zasługa i codzienna praca misjonarzy, wolontariuszy, opiekunów i organizacji pomocowych.

Corocznie nasza szkoła dokłada swoją "cegiełkę" do budowy studni lub do sfinansowania ciepłego posiłku dla małych mieszkańców Afryki, biorąc udział w akcji dobroczynnej pn." Wyślij pączka do Afryki".

Cieszymy się, że choć w ten sposób możemy okazać potrzebne im wsparcie.

Pani Monice serdecznie dziękujemy za odwiedziny i życzymy inspirujących podróży.

• Warsztaty

• Jak zawsze pomysłowo i kolorowo.

A tym razem ekologicznie.

Jak zawsze - baaaardzo dziękujemy za odwiedziny.

• WOLONTARIAT 2023

• NOWOROCZNE PODSUMOWANIE DZIAŁAŃ SZKOLNEGO WOLONTARIATU.

A nowy rok to nowe wyzwania, nowe możliwości i nowe potrzeby.

Bardzo cieszymy się, że w minionym roku udało się nam zrealizować wiele działań o charakterze dobroczynnym i ekologicznym: - posprzątaliśmy okolicę, bo śmieci pojawiały się niczym grzyby po deszczu,

- zaopiekowalismy się dziecięcymi mogiłami, by słońce mogło dostrzec ukryte w trawie małe krzyże,

- pamiętaliśmy o lokalnych bohaterach, zapalając na ich grobach światło,

- przygotowaliśmy prezenty dla podopiecznych Małopolskiego Hospicjum dla Dzieci, by sprawić im radość a rodziców choć trochę wesprzeć w codziennej opiece nad swoimi pociechami,

przygotowaliśmy kartki ze świątecznymi życzeniami dla dzieci przebywających w szpitalu, by wiedziały, że trzymamy kciuki za ich powrót do zdrowia,

- zorganizowaliśmy Szlachetną Paczkę dla pana Antoniego, by znów uwierzył w św.Mikołaja,

- zgromadziliśmy karmę dla psów i kotów, czyli czworonożnych mieszkańców Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Krakowie,

- przygotowaliśmy herbaciane upominki dla seniorów, którymi opiekują się panie z Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, życząc świątecznych spotkań w gronie przyjaciół,

- przygotowaliśmy pączki i złożyliśmy datek, który pozwoli wybudować studnię w Afryce,
            - przygotowaliśmy sensoryczną książkę pt."Kiedy złość daje w kość", z której dochód przekazaliśmy rodzicom naszego kolegi, by wspomóc jego rehabilitację,

- zaśpiewaliśmy kolędę dla podopiecznych i pracowników hospicjum św. Łazarza w Krakowie, by w ich sercach zagościła radość Bożego Narodzenia.
            Czujemy się wyróżnieni, ponieważ fragment naszego nagrania kolędy dla hospicjum został wyemitowany w niedzielnym (31.12.2023r.) wydaniu programu "Między niebem a ziemią" w TVP1.

Cieszymy się, że działania naszej niewielkiej społeczności szkolnej mają moc. Wszystkim koordynatorom poszczególnych działań przyświeca idea "niewiele znaczy wiele" i ten sposób patrzenia na świat starają się przekazać swoim wychowankom. Serdecznie dziękujemy wszystkim Przyjaciołom szkoły, którzy wspierają nasze działania, rozumiejąc potrzebę pomocy drugiemu człowiekowi.