22 marca gościliśmy w naszej szkole pana Mariusza Sperę – leśniczego z Nadleśnictwa
Miechów.
Celem spotkania było zapoznanie uczniów ze specyfiką pracy leśniczego.Pan Mariusz zapoznał uczniów ze zwierzętami oraz roślinnością naszych lasów. Przedstawił wieleciekawostek dotyczących leśnych zwierząt, ich żywienia i miejsc żerowania. Uczniowieodgadywali jakie gatunki zwierząt możemy spotkać w lesie.W czasie spotkania leśniczy udzielił wyczerpujących odpowiedzi na wszystkie pytania.Uczniowie poznali pracę leśnika, wzbogacili swoją wiedzę o lesie. Spotkanie upłynęło wmiłej atmosferze, a wysłuchane wiadomości i ciekawostki poszerzyły wiedzę przyrodnicząuczniów.