Plan dnia wykonany.
Niektórzy wrócili do domu trochę brudni , ale mamy nadzieję, że szczęśliwi.
Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców za wsparcie organizacyjne i drugie śniadanie.
Plan dnia wykonany.
Niektórzy wrócili do domu trochę brudni , ale mamy nadzieję, że szczęśliwi.
Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców za wsparcie organizacyjne i drugie śniadanie.
Zapraszamy wszystkie dzieci z Maciejowic, Wiktorowic i Sulechowa na kreatywne i BEZPŁATNE zajęcia, które odbędą się w każdą środę lipca w godz.9.00-13.00.
Poznajmy się
W najbliższą środę, tj. 7.07 zapraszamy na PLASTYKĘ SENSORYCZNĄ .
W planie:
* własnoręczne przygotowanie pachnącej piankoliny ,
* dreptanie po ścieżce sensorycznej ,
* własnoręczne wykonanie breloczka/zawieszki z folii termokurczliwej ,
* bitwa na wodne balony .
Drugie śniadanie przygotuje Rada Rodziców
W czasie zajęć drzwi naszej szkoły będą dla Was otwarte, dlatego zapraszamy na spotkanie z dyżurującą w tych dniach panią dyrektor
Ważne:
* regulamin i obowiązkowa zgoda na udział dziecka w zajęciach dostępne na stronie naszej szkoły.
W tym tygodniu zapisy na zajęcia prowadzi pani Iwona Tomczyk, przewodnicząca Rady Rodziców (kontakt przez messenger),
* zapisy obowiązują do niedzieli 4.07.
Do zobaczenia
"Upływa szybko życie,
Jak potok płynie czas,
Za rok, za dzień, za chwilę,
Razem nie będzie nas..."
(S.Soyka)
W dniu 25 czerwca uroczyście zakończyliśmy ten trochę dziwny rok szkolny. W pakiecie z nauczaniem zdalnym i stacjonarnym. Mamy nadzieję, że kolejny rok pozwoli nam wrócić do całkowitej normalności. Tymczasem mamy WAKACJE! Pożegnaliśmy klasę ósmą. Życzymy naszym Absolwentom samych sukcesów!
23 czerwca świetnie bawiliśmy się w Energylandii w Zatorze. Po takim przygotowaniu jesteśmy w pełni gotowi na wakacje:)
Czując zbliżające się wakacje 22 czerwca starsze klasy wybrały się na wycieczkę do Krakowa. Odwiedziliśmy dwa ogrody - Ogród Botaniczny i Ogród Doświadczeń. Nie obyło się oczywiście bez wizyty w Mc'Donaldsie. Tym razem na pięknej ulicy Floriańkiej. Po drodze odwiedziliśmy również Barbakan i Plac Matejki.
16 czerwca dzieci z klasy I, II, III oraz przedszkolaki pojechały na wycieczkę przyrodniczo – rekreacyjną do Ogrodu Botanicznego i Parku Jordana w Krakowie. Ogród Botaniczny Uniwersytetu Jagiellońskiego założony w 1783 roku jest najstarszym istniejącym ogrodem botanicznym w Polsce. Odbyliśmy długi spacer alejkami, podziwiając różnorodne gatunki roślin: kwiatów, drzew, krzewów, roślin wodnych. Zwiedziliśmy palmiarnię, szklarnie i storczykarnię. Dzieci zobaczyły wiele roślin pochodzących z różnych stron świata. Drugim punktem programu był Park Jordana – ulubione miejsce wypoczynku dla krakowian. Dzieci spędziły czas bawiąc się, korzystając z licznych atrakcji. Na zakończenie wycieczki zjedliśmy duże, pyszne lody.
U nas Dzień Dziecka trwa cały czerwiec .
Lody, bitwa balonowo-wodna i malowanie na folii stretch.
Szkoda, że za tydzień już wakacje
Akcja: AUTYZM - rozumiem i wspieram ,
bo niebieskie motyle są wśród nas.
Zakończyła się akcja Góra Grosza, wszystkie zebrane pieniążki zostały policzone i przekazane.
"Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy: cieszyć się bez powodu, być ciągle czymś zajętym i domagać się ze wszystkich sił, tego czego sie pragnie."- Paulo Coelho
1 czerwca - Dzień Dziecka, ognisko, zumba, wspólne gry, śpiewanie...a przede wszystkim razem spędzony czas.
Uczniowie klasy I od września uczestniczą w zajęciach koła regionalnego. Wśród realizowanych, omawianych tematów poznały Kraków – dawną stolicę Polski: najcenniejsze zabytki, tradycje związane z miastem, krakowskie legendy.
18 maja dzieci pojechały na wycieczkę do królewskiego miasta. Przeszły traktem królewskim na wawelskie wzgórze. Tam podczas spaceru podziwiały jeden z największych polskich zamków, dziedziniec, katedrę wawelską. Wyszły na wieżę Zygmuntowską, gdzie zobaczyły Dzwon Zygmunta, ufundowany przez króla Zygmunta I, odlany w 1520 r Następnie zeszły do podziemi, gdzie mieszczą się groby królów i bohaterów narodowych. W planie zwiedzania oczywiście nie mogło zabraknąć Smoczej Jamy. Krętymi schodkami dzieci zeszły do obszernej groty, która powstała na skutek krasowienia wapienia jurajskiego. W jamie wypatrywały na ścianach odbitych śladów łap i pazurów strasznego potwora. Po zrobieniu pamiątkowego zdjęcia przy pomniku smoka i zakupie pamiątek dzieci odbyły spacer wzdłuż Wisły, a następnie plantami przeszły do Rynku Głównego. Weszły do Sukiennic i do Kościoła Mariackiego. Wysłuchały na żywo hejnału z mariackiej wieży. Przy wejściu do Sukiennic zobaczyły nóż, którym według legendy „ O dwóch wieżach i dwóch braciach” starszy brat zabił młodszego, gdyż nie chciał aby wieża młodszego brata dorównała jego dziełu. Pobyt na Rynku Głównym zakończył się karmieniem gołębi i pamiątkowymi zdjęciami. Pierwszaki podczas całej wycieczki były bardzo dzielne i zainteresowane, stąd na zakończenie były obiecane, pyszne lody.
Uczniowie klasy I w ramach klasowego projektu " Tropimy ślady Wiosny" zatroszczyli się o szkolne ogródki. Dzieci przyniosły różne rośliny ozdobne i kwiaty, które posadziły pod okiem wychowawczyni. Zasiali też astry. Wcześniej wyplewili chwasty. W klasie natomiast założyli hodowlę rzeżuchy i ogórków.
Sprawozdania finansowe Szkoły Podstawowej w Maciejowicach za 2020 rok, zostały opublikowane w Biuletynie Informacji Publicznej Centrum Zarządzania Edukacją w Kocmyrzowie-Luborzycy -
https://bip.malopolska.pl/czekocmyrzowluborzyca,a,1930848,sprawozdania-finansowe-za-rok-2020.html
W marcu 2021 r. została przeprowadzona ogólnopolska olimpiada wiedzy o Janie Pawle II. Jej celem było pogłębienie wśród młodzieży wiedzy o posłudze Papieża Polaka.
Miło nam poinformować, że w konkursie tym dyplom laureata [(poziom I, 14 miejsce na 582 możliwych] uzyskał nasz uczeń Kacper Korcik (kl.6), a Ksawery Tomczyk (kl.6) [(poziom I, 17 miejsce na 582 możliwych] i Karolina Korcik (kl.7) [(poziom II, 18 miejsce na 470], uzyskali dyplom uznania.
8 -15 MAJA TYDZIEŃ BIBLIOTEK
ZNAJDIESZ MNIE W BIBLIOTECE – HASŁO TYGODNIA BIBLIOTEK 2021
Każda książka żyje tyle razy, ile razy została przeczytana.
Obchodzony 8 maja ogólnopolski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek został zainicjowany przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich.
W Polsce pierwszy raz bibliotekarze świętowali w 1985 roku. Wydarzenie, początkowo skierowane tylko do bibliotekarzy, z czasem stało się powszechnie obchodzonym świętem rozpoczynającym Tydzień Bibliotek.
Z okazji tego święta odbyły się w naszej szkole zajęcia czytelnicze w kl. I- dzieci rozwiązywały zagadki, quizy. Wykonały również prace plastyczne pt.” Moja biblioteka szkolna”.
W ramach akcji” Cała Polska czyta dzieciom” nauczyciel bibliotekarz przeczytał uczniom baśń pt. „ Ubogi i bogaty” braci Grimm. Nauczyciele czytali wybrane utwory uczniom.
Źródło:
https://www.ekokalendarz.pl/dzien-bibliotek-i-bibliotekarzy/, dostęp 8 V 2021 r.
Powered by aSc EduPage