Śpiewająco wspomnieliśmy pontyfikat Jana Pawła II, bo wiele jest w słowach piosenek prawdy o nas.
Dziękujemy ks. Łukaszowi za inicjatywę koncertu oraz konkursu na najpiękniejszy różaniec, który w październiku zachęca do refleksji i radości.
Śpiewająco wspomnieliśmy pontyfikat Jana Pawła II, bo wiele jest w słowach piosenek prawdy o nas.
Dziękujemy ks. Łukaszowi za inicjatywę koncertu oraz konkursu na najpiękniejszy różaniec, który w październiku zachęca do refleksji i radości.
Klasa pierwsza wie, co należy jeść, by być zdrowym, dlatego każdy mógł podzielić się z koleżanką i kolegą tym, co lubi najbardziej oraz samodzielnie skomponować kanapkę. Smacznego!
Cóż to bylo za spotkanie, cóż to był za mecz.
Serdeczne podziękowanie dla KS Cracovia SA za piłkarskie odwiedziny.
Cieszymy się, że mogliśmy stanąć na boisku ramię w ramię z zawodowcami.
Do zobaczenia już niebawem!
Klasa pierwsza wyruszyła w świat muzyki i tańca klasycznego. Z tej okazji gościli starszą koleżankę Lenę, która opowiedziała o balecie, zaprezentowała podstawowy ubiór, pointy, kroki i pozycje oraz przeprowadziła z dziewczynkami kilka ćwiczeń. Spotkanie było nawiązaniem do fragmentu tańca Cukrowej Wróżki z "Dziadka do orzechów" Czajkowskiego, który wcześniej wszyscy oglądali z zachwytem.
W ramach akcji "Odblaskowa szkoła 2024" powstał ogromny plakat, promujacy nasze hasło:
"Nie ma naszej zgody, by odblaski wyszły z mody". Każdy chętny mógł do fragmentu tego wspólnego dzieła przyłożyć pendzelek. Gotowy i zalakierowany plakat uczniowie zawiesili na ogrodzeniu szkoły, by mógł edukować szersze grono odbiorców.
Z okazji Dnia Życzliwości Kropelki i Jagódki pięknie zaprezentowały przedstawienie pt."Dobre słowa" podczas PASOWANIA NA PRZEDSZKOLAKA. I cytując małą aktorkę, która mówiła: "Lecz nie myślcie sobie, że tu będą cuda. Sama dobrze nie wiem, czy nam się to uda", jednogłośnie stwierdzamy, że wszystko się udało, bo... magiczne słowa każda Kropelka i Jagódka jest poznać gotowa.
"Przepraszam, proszę, dziękuję" to w życiu zwykle skutkuje. Bo dobre wychowanie na zawsze z nami zostanie!
Dziękujemy Pani Dyrektor za uroczyste pasowanie naszych najmłodszych uczniów, Paniom Agnieszce i Izie za przygotowanie występu oraz Rodzicom za wsparcie, dobre słowo, pyszny tort i poczęstunek.
W październiku uczniowie naszej szkoły przystąpili do kolejnej już edycji programu edukacji
ekologicznej Klubu Gaja „Święto Drzewa”. Zadaniem programu jest popularyzacja wśród
dzieci i młodzieży wiedzy na temat ochrony drzew oraz ich znaczenia w biosferze.
Tym razem uczniowie klasy I, II, III, VII sadzili drzewka na terenie zielonym przed szkołą.
Będziemy przez długi czas pielęgnować i obserwować rozwój sadzonek pamiętając przy tym,
że sadzenie drzew jest doskonałą formą edukacji ekologicznej i przesłaniem dla każdego z
nas.
NIE MA NASZEJ ZGODY, BY ODBLASKI WYSZŁY Z MODY ... dlatego przedstawiamy kolejną odsłonę projektu #odblaskowaszkola. Tym razem klip "Odblaskowa lipka" w wykonaniu uczennic, które skocznym krokiem, w krakowskiej spódnicy, ze wstążkami we włosach no i w kamizelce odblaskowej powędrowały do domu po folkowym występie z okazji Święta Ziemniaka.
ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA...z ludowym przytupem! Sobotni gościnny występ naszych uczniów podczas jesiennego biesiadowania zorganizowanego przez Koło Gospodyń Wiejskich w Maciejowicach. Wszystkim Gospodarzom życzymy obfitych plonów!
fot. Gmina Kocmyrzów-Luborzyca
Czy mały Tadzio, zanim został wielkim Tadeuszem, jeździł na rowerze? jadł czekoladę? grał w piłkę nożną?
Nim stał się bohaterem dwóch narodów, był przecież "zwykłym" chłopcem...
Zachęcamy wszystkich do odwiedzenia krakowskiego Muzeum Kościuszkowskiego, by uczestniczyć w ciekawej i multimedialnej lekcji historii oraz podziwiać piękną panoramę miasta z widokiem na Tatry ze słynnego Kopca.
Zapach chleba własnoręcznie przygotowanego przez przedszkolaków dotarł do każdego zakątka szkoły , dlatego nasi najmłodsi uczniowie podzielili się nim z innymi, życząc, by nigdy nikomu go nie brakło .
Młynarz w młynie ziarno miele,
białej mąki robi wiele.
Mąka trafia do piekarza,
który ciasto z niej wytwarza.
Z ciasta robi: chleb, rogale...
W piecu piecze je wytrwale.
Jest pieczywo! Ślinka leci!
Więc smacznego, drogie dzieci!
"Pieczywo", B. Szut
14 października, który jest Dniem Edukacji Narodowej, to dobry czas, by włączyć w poczet uczniów naszą SZCZĘŚLIWĄ TRZYNASTKĘ: Anię, Bartka, Gabrysię, Jasia, Kamilę, Kamilę, Michalinę, Piotrka, Stasia, Tymka, Wiktora, Wiktorię i Wojtka.
Cieszymy się, że podczas tej ważnej dla dzieci uroczystości obecni byli rodzice, Pani Bożena Partyka-Basa - dyrektor naszej szkoły, nauczyciele, starsi koledzy i koleżanki oraz zaproszeni goście: Pan Marek Jamborski - Wójt Gminy Kocmyrzów-Luborzyca, Pani Anna Szymczyk-Sierak - dyrektor Centrum Zarządzania Edukacją w Kocmyrzowie-Luborzycy, Pan Grzegorz Marzec - przewodniczący Rady Gminy, Pani Monika Motyczyńska - wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Krakowskiego, Pan Kazimierz Górka - profesor Uniwersytetu Ekonomicznego, Pan Leszek Kaczmarczyk - radny reprezentujący Maciejowice, Wiktorowice i Sulechów oraz prezes OSP Maciejowice, Pan Marek Thier - prezes stowarzyszenia "Maciejowice - Nowa Perspektywa", Pani Dorota Bień - przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich w Maciejowicach oraz przedstawiciele komisariatu Policji w Słomnikach.
Uczniowie otrzymali wiele ciepłych słów i upominków a także tarczę i legitymację, by każdy z nich mógł poczuć się częścią naszej szkolnej społeczności. Dziękujemy Pani Justynie za przygotowanie swoich podopiecznych do uroczystego ślubowania oraz za każdy dotychczasowy dzień spędzony wspólnie z nimi na nauce i zabawie a Rodzicom za poczęstunek i pyszny tort. Nauczycielom, Paniom wspierającym pracę szkoły, Pracownikom administracji, Uczniom i Rodzicom ze wszystkich szkół w naszej gminie życzymy, by każdy dzień przynosił satysfakcję i radość. Wszystkiego dobrego!
Jak poczuć ducha teatru?
Tak jak my , 10 października klasa 2 i 3 w towarzystwie Pani Barbary Jeleń – wieloletniego
pracownika teatru, odwiedziliśmy Teatr Stary w Krakowie. Podczas warsztatów mogliśmy
popracować swoim głosem, gestem odgrywając scenki, poczuć się jak prawdziwy aktor , chodząc po
scenie. Podziwialiśmy również Rynek Główny i Ulicę Floriańską z Bramą Floriańską i Barbakanem.
NIE MA NASZEJ ZGODY, BY ODBLASKI WYSZŁY Z MODY, bo...
... październikowe wieczory z każdym dniem coraz dłuższe, pogoda "w kratkę", widoczność miejscami kiepska. Uczniowie naszej szkoły rozpoczęli przygotowania do corocznej społecznej akcji #odblaskowaszkola, której celem jest zwiększenie świadomości bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
W minionych dniach ambasadorowie naszej odblaskowej szkoły zorganizowali mini demonstrację, która przeszła ulicami Maciejowic oraz przygotowali ulotki, które mieszkańcy mogą znaleźć w swoich skrzynkach na listy lub za wycieraczką w samochodzie.
Edukacji dla bezpieczeństwa niegdy dość.
Na zdrowym talerzu jest również miejsce dla nabiału - mleka, śmietany i sera .
Nasze przedszkolaki już o tym wiedzą, bo dziś podczas spaceru miały okazję spróbować mlecznych smakołyków w gospodarstwie pani Moniki i pana Jana w Maciejowicach.
Dzieci poznały codzienną pracę w oborze oraz dowiedziały się co jedzą krowy, gdzie się pasą i jak przechowuje się mleko.
A na zakończenie lekcji - słodki sernik z wiśniami .
Serdecznie dziękujemy naszym zaprzyjaźnionym Gospodarzom za przekazaną wiedzę, pokazanie zakamarków obory i pomieszczeń gospodarczych oraz degustację pysznego mlekaoraz słodkiej krówki.
Gratulacje dla naszej pierwszoklasistki Ani, która zajęła piąte miejsce w Ogólnopolskich Igrzyskach Wspinaczkowych w kategorii dziewcząt kl.I-VIII. To wielkie wyróżnienie. Ania wraz z tatą udzielili również krótkiego wywiadu reporter TVN24. Brawo!
Powered by aSc EduPage