Przedszkolaki z naszej szkoły ogłaszają październik miesiącem ŻYCZLIWOŚCI. Na co dzień nie zapominamy o magicznych słowach: dzień dobry, proszę, dziękuję i przepraszam. Wiemy, że dobro wraca, dlatego posyłamy je w świat i zwiedzając zakątki Maciejowic, z uśmiechem na twarzy machamy mieszkańcom. Na spacerze często spotykamy przemiłego pana, który obdarowuje dzieci cukierkami a panie dobrym słowem. Zawsze życzliwie.
Odpowiadając na wyzwanie przedszkolaków: * nasza utalentowana pani Ania namalowała plakat pełen dobrej energii, by wszyscy uczniowie pamiętali, że SZKOŁA TO ICH DRUGI DOM, W KTÓRYM ROSNĄ IM SKRZYDŁA, * dzieci wraz z rodzicami tworzą bajkę terapeutyczną pt."Doceniam, nie oceniam", której główną bohaterką jest Amelka Kropelka (poniżej jej fragment i pierwsza ilustracja). Życzymy wszystkim, by każdy dzień przynosił dużo ludzkiej życzliwości w najprostszych gestach i słowach.

