• RACŁAWICE - LEKCJA HISTORII W PLENERZE

• Tadeusz Kościuszko, Bartosz Głowacki, kosynierzy i pola racławickie, czyli... pomnik historii upamiętniający ważne wydarzenie w dziejach naszej Ojczyzny .

Kolejny przystanek na szlaku kościuszkowskim: Maciejowice.
            PS: Te pod Warszawą, oczywiście...

• PASOWANIE JAGÓDEK i KROPELEK

• Każdy przedszkolak ma supermoce, by na co dzień sprostać szkolnym wyzwaniom.

Dziś odbyła się ważna uroczystość dla naszych najmłodszych uczniów z Oddziału Przedszkolnego.

Cieszymy się, że dzieci wspólnie z wychowawczyniami, paniami wspierającymi codzienną pracę i zabawę, panią dyrektor i rodzicami mogły z radością przeżyć pasowanie na przedszkolaka.

Nie zabrakło również gości i prezentów - sierż.szt. Agnieszka Adamek oraz sierż.szt. Anna Grzesik-Jasek z Komisariatu Policji w Słomnikach podarowały dzieciom kamizelki i odblaski , które z pewnością przydadzą się podczas codziennych spacerów .

Drużyna Jagódek i Drużyna Kropelek gotowe do działania.

• ŚLUBOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW oraz DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

• Czyli święto całej społeczności szkolnej  z udziałem zaproszonych gości.

Cieszymy się, że wspólnie mogliśmy uczestniczyć w tym ważnym wydarzeniu ,

bo pierwszoklasiści w granatowych biretach wyglądali profesorsko .

Choć 14 października dopiero za kilka dni, już dziś życzymy wszystkim, którzy na co dzień tworzą społeczność swoich szkół, by z uśmiechem, optymizmem i wzajemnym zrozumieniem spędzali w nich każdą chwilę .

• Święto Drzewa

• Uczniowie naszej szkoły przystąpili do kolejnej edycji programu edukacyjno-ekologicznego
            Klubu Gaja „Święto Drzewa”, które obchodzone jest 10 października. Celem programu jest
            edukacja w zakresie zmian klimatycznych i ochrony drzew.
            Z okazji tego święta uczniowie klas 4, 5, 6, 8 obejrzeli prezentację multimedialną oraz film
            o znaczeniu drzew w przyrodzie, ich wpływie na jakość powietrza atmosferycznego, poznali
            rożne ciekawostki związane z tym tematem, rozwiązywali również quizy i zagadki.
            W bibliotece szkolnej oraz na świetlicy dzieci obejrzały książki i atlasy o przyrodzie.
            Najmłodsi uczniowie wykonali ciekawe prace plastyczne, których bohaterem było drzewo.

• Z pewnością ZACZYTANI są wśród nas

• Choć październik jest Międzynarodowym Miesiącem Bibliotek Szkolnych, dziś swoją misję czytelniczą rozpoczęła BIBLIOTEKA PLENEROWA, która powstała dzięki współpracy ze Stowarzyszenie Maciejowice - ,,Nowa Perspektywa"

A żeby lektura była przyjemniejsza, uczestnicy warsztatów plastycznych wykonali kolorowe zakładki, bo przecież każda z nich to... przyjaciółka książki

Dziękujemy za Waszą obecność a wszystkich mieszkańców zapraszamy do biblioteki w godzinach otwarcia placu zabaw

• Wycieczka do Ojcowa

• Podczas wycieczki podziwialiśmy uroki i osobliwości przyrody w Ojcowskim Parku
            Narodowym. Zwiedziliśmy Jaskinię Łokietka, do której prowadzi dość długi, leśny szlak
            turystyczny. Widzieliśmy kapliczkę usytuowaną na wodzie. W Pieskowej Skale odwiedziliśmy
            zamek i niezwykłą skałę Maczugę Herkulesa. Po OPN i Pieskowej Skale oprowadzała nas
            przewodnik Pani Kasia.

• Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

•      29 września w naszej szkole obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Święto to zostało ogłoszone w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki. Celem akcji jest promowanie głośnego czytania dzieciom. Czytanie uczy myślenia, poprawia koncentrację, rozwija pamięć, wyobraźnię. W ramach akcji uczniowie i nauczyciele na swoich zajęciach oraz na świetlicy przez kilka minut czytali na głos wybrane książki.

W bibliotece szkolnej odbył się w tym dniu konkurs dla klas IV, V, VI „Mistrz Pięknego Czytania”. Zadaniem uczniów było wybranie fragmentu ze swojej ulubionej książki i przygotowanie pięknego, głośnego czytania. Laureaci otrzymali dyplomy i nagrody.

• Smrfastyczna niespodzianka

• Taki super bohater pilnuje bezpieczeństwa i gwarantuje udaną zabawę na naszym przyszkolnym placu zabaw.

Serdecznie dziękujemy mieszkańcowi Maciejowic, Panu Robertowi Lalikowi, za ten własnoręcznie wykonany prezent.

Z pewnością jest on przykładem bliskiej nam idei zero waste.

A kto jest ciekawy, z czego Supersmerf jest wykonany, tego zapraszamy w odwiedziny.

• Jesień

• Jesień, która odwiedziła nasze przedszkolaki, przyniosła zdrowe warzywa i owoce w sam raz na PRZEPYSZNY I WŁASNORĘCZNIE przygotowany SOK .

Na zdrowie!

• ZERO WASTE czyli sztuka DECOUPAGE'U

• Czy śmiecie mogą stać się sztuką użytkową

Pani Marysia, która była dziś gościem przedszkolaków, zaprezentowała jak z butelki po płynie do płukania tkanin można zrobić osłonkę na doniczkę w kształcie łabędzia albo wazon ze słoika lub przybornik na kredki z plastikowej butelki .

Nie obyło się bez czarów

Z kawałka papieru dzieci stworzyły kolorowe statki, które rozbudziły wyobraźnię niejednego żeglarza .

Serdecznie dziękujemy pani Marysi za to twórcze spotkanie .

Przed dziećmi i ich rodzicami nie lada wyzwanie - II edycja szkolnego konkursu plastycznego pn."Zero waste: nie wyrzucaj, przetwarzaj, zmieniaj!".

Zatem... do dzieła

• Wspomnienia z wakacji

• Gdy jesień zbliża się wielkimi krokami , Jagódki łapią we wspomnieniach promyki słońca i przy okazji ćwiczą pisanie liter... palcem po piasku.

• Dzień kropki

• Bo wszystkie dzieci są super i... KROPKA.

Z okazji dzisiejszego święta u nas czary nie do wiary, bo:

- czy można zrobić tęczę z kropek,

- czy kropka wrzucona do butelki może

- zmienić kolor wody,

- czy podczas gimnastyki można złapać kropkę

- czy można malować kropkami

- Zgodnie odpowiadamy, że... można

I kropka