• „Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci”

• „Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci”  to święto obchodzone co roku 2 kwietnia, w
            rocznicę urodzin duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena. Dzień ten ma na celu
            upowszechnianie książek dla dzieci oraz wspieranie czytelnictwa.
            W naszej szkole z okazji tego święta czytano wybrane utwory na godzinach wychowawczych
            oraz na zajęciach świetlicowych.

Uczniowie z klas V, IV, VII wykonali plakaty reklamujące książki z serii Biuro
            Detektywistyczne Lassego i Mai oraz wzięli udział w ,,czytelniczym kole fortuny". Każdy
            uczestnik zakręcił kołem, a potem zgodnie z jego wskazaniem uczniowie wyszukiwali daną
            książkę.
            Wszyscy uczestnicy spisali się na medal. Dzieci z klasy II i III rozwiązywały krzyżówki,
            rebusy oraz wysłuchały opowiadania „Czarodziejskie słowo” W. Osiejewa. , a także
            uczestniczyły w konkursie „Biblioteczne koło fortuny”. Zwycięzcy otrzymali nagrody.
            Dzieci z klasy I i O wykonały zakładki do książek. Natomiast przedszkolaki w dniu urodzin Hansa Christiana Andersena wybrały jego bajkę o Brzydkim kaczątku, bo każdy jest wyjątkowy i kiedyś będzie pięknym łabędziem

• Spotkanie wielkanocne

• Są takie święta raz do roku,
            Co budzą życie, budzą czas.
            Wszystko rozkwita w słońca blasku,

I wielka miłość rośnie w nas...

Miło było spędzić to niedzielne popołudnie z rodzicami, dziadkami oraz mieszkańcami w radosnej i życzliwej atmosferze. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie dzisiejszego spotkania - uczniom, wychowawcom, księdzu Januszowi, Radzie Rodziców, paniom z Koła Gospodyń Wiejskich oraz druhom z Ochotniczej Straży Pożarnej. Cieszymy się, że po raz kolejny mogliśmy spotkać się ze społecznością lokalną przy wspólnym świątecznym stole, życząc sobie wszystkiego dobrego i smakując tradycyjnego żurku z kiełbasą i jajkiem.

• Przygotowania do kiermaszu

• W piątek w  naeszej szkole trwały przygotowania do niedzielnego spotkania wielkanocnego.

Najmłodsi uczniowie jak zawsze pod cukierniczym okiem pani Agnieszki, dekorowali cisteczka wielkanocne. W tym samym czasie klasy 4,5 i 7 pakowały i ozdabiały słodkości przygotowane przez Mamy.
            Pani Agnieszce i Mamom z klasy czwartej serdecznie dziękujemy za przygotowane słodkości.

Te i inne słodkości czekają na Was już jutro w remizie OSP w Maciejowicach podczas wspólnego spotkania społeczności lokalnej przy świątecznym stole.

Nasi mali cukiernicy to także aktorzy, którzy w ostatnim czasie bez chwili wytchnienia ćwiczyli swoje role do wiosennego przedstawienia, którym rozpoczniemy nasze spotkanieole.

Do zobaczenia