• Gloria Świąteczne Laboratoria

•  Cuda techniki - wynalazki człowieka, choć Cud narodził się w betlejemskiej szopie. Życzymy wszystkim, byście ten świąteczny czas spędzili w gronie najbliższych a jeśli będzie dzielić Was odległość - by cuda techniki umożliwiły Wam to spotkanie.
            #LaboratoriaPrzyszłości

Korzystając ze sprzętu multimedialnego #LaboratoriaPrzyszłości, który wspiera codzienną edukację oraz umożliwia rejestrowanie ważnych szkolnych wydarzeń, uczniowie podczas zajęć informatycznych 3D przygotowali kolędę z przesłaniem

"Niezależnie od tego, jakie sprzęty macie,

Im więcej dajcie, więcej zyskacie.

Z drukarką 3D czy bez drukarki

Otwórzcie przed bliźnim serc zakamarki.

Darmo dostaliście, darmo dawajcie.

Nic nie oczekujcie, nic nie wypominajcie.

Gloria, gloria In Excelsis Deo!"

• Laboratoria Przyszłości

• Hu, ha zima zła. Ziemię przykrył śnieg, mróz szczypie w uszy , ale uczniowie klasy I i zerówki właśnie tak malowniczy krajobraz postanowiła utrwalić aparatem. W ramach zajęć koła  Labolatoriów Przyszłości  wybrała się na spacer , a to kilka uchwyconych 'widoczków".
            #LaboratoriaPrzyszłości

• 5 grudnia - Dzień Wolontariusza

• Nasze Szkolne Koło Wolontariatu świętuje cały grudzień.

A wolontariusz jest jak św. Mikołaj - bezinteresowny, życzliwy, szlachetny.

Bardzo cieszymy się, że wspólnie z uczniami, nauczycielami, rodzicami i przyjaciółmi szkoły możemy dzielić się dobrem z tymi, którzy świąteczny czas spędzą z dala od domu, samotnie, nieco skromnie...

Dlatego przygotowaliśmy podarunki, by wiedzieli, że o nich pamiętamy.

Dziękujemy wszystkim, którzy na co dzień wspierają nasze działania , bo dzięki nim:

* dzieci ze Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie otrzymają od swoich rówieśników piękne kartki świąteczne z życzeniami od serca,

* seniorzy z naszej gminy będą mogli na chwilę przysiąść przy ciepłej herbacie,

* psy i koty ze Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt dostaną miskę pełną jedzenia ,

* a pewna rodzina dzięki Szlachetnej Paczce odzyska nadzieję na lepszy czas.

Pomaganie ma MOC

• Słodkie spotkanie z panią cukiernik

Najmłodsi uczniowie włożyli w ich przygotowanie wiele pracy, by móc później poczęstować słodkościami innych

Bardzo dziękujemy Pani Agnieszce za te spotkania, bo zawsze powstają cukiernicze dzieła sztuki

• Jasełka 2022

• Skrzypi wóz, wielki mróz,

wielki mróz na ziemi.

Skrzypi wóz, wielki mróz,

wielki mróz na ziemi.

Trzej królowie jadą,

Złoto, mirrę kładą.

Hej, kolęda, kolęda!

Niedzielne, rodzinne popołudnie spędzone przy betlejemskiej szopie wśród pasterzy, góralek i spadających z nieba śnieżynek.

Trwajmy wszyscy w wierze, nadziei i miłości, bo Boża Dziecina jest wśród nas.

By bożonarodzeniowej tradycji stało się zadość, dziś podczas I Gminnego Kiermaszu ósmoklasiści odśpiewali dwie kolędy z XIX-wiecznej kantyczki, prezentując przy tym lokalne stroje kolędników.

Serdeczne podziękowania dla tych, którzy przygotowali to przedświąteczne spotkanie - nauczycieli, uczniów, przedszkolaków, mam z Rady Rodziców, pań z Koła Gospodyń Wiejskich oraz zaprzyjaźnionych solistek z Ukrainy.Serdeczne podziękowania dla tych, którzy przygotowali to przedświąteczne spotkanie - nauczycieli, uczniów, przedszkolaków, mam z Rady Rodziców, pań z Koła Gospodyń Wiejskich oraz zaprzyjaźnionych solistek z Ukrainy.

• Przygotowania do świąt

• W naszej szkole przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia idą pałną parą. Pierniczki udekorowane, dekoracje świąteczne gotowe.

• Sztab „Szlachetnej Paczki” w Szkole Podstawowej w Maciejowicach

• Z powodzeniem zakończyła się zbiórka żywności, środków czystości i prezentów dla potrzebującej rodziny, która na co dzień musi mierzyć się z przeciwnościami losu. To wielka radość, że pomimo obecnej sytuacji ekonomicznej  udało się materialnie wspomóc mamę i córkę. Dzięki zaangażowaniu wielu osób, w tym Przyjaciół szkoły, udało się spełnić marzenia rodziny i przyczynić do poprawy warunków jej życia. Cieszymy się, że w tym roku święty Mikołaj odwiedzi obie panie, przynosząc im nowe garnki oraz zastawę stołową,  farbę do odmalowania mieszkania, pościel, odzież, artykuły żywnościowe i środki czystości.
            Popołudnie spędzone na pakowaniu prezentów w naszym szkolnym magazynie było dobrą okazją, by krzewić w młodych ludziach poczucie troski o innych, bezinteresowną pomoc oraz ideę „Szlachetnej Paczki”. Choć bycie wolontariuszem wymaga umiejętności organizacyjnych i komunikacyjnych, jesteśmy przekonani, że radość, która towarzyszy obdarowanym rodzinom jest największą motywacją do wspólnego działania.
             Wiemy, że to będą piękne Święta nie tylko dla obdarowanych, ale także dla darczyńców!

• Wizyta Świętego Mikołaja

• A Mikołaj pędzi a Mikołaj gna

Od domu do domu ciężką pracę ma

Jego piękną brodę pokrył srebrny lód

Gdyby tak biedaczek już odpocząć mógł

• Konkurs biblioteczny „Misiowe przygody”

• Wyniki konkursu plastycznego „ Misiowe przygody”.

Dziękujemy wszystkim przedszkolakom, uczniom i nauczycielom, którzy wspierali wychowanków w przygotowaniu pięknych prac konkursowych.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom !