Refleksyjne, wzruszające i pełne radości wspomnienie życia i pontyfikatu Jana Pawła II wzbogacone o rodzinne pamiątki i fotografie naszych dziadków i rodziców.
Refleksyjne, wzruszające i pełne radości wspomnienie życia i pontyfikatu Jana Pawła II wzbogacone o rodzinne pamiątki i fotografie naszych dziadków i rodziców.
Ukryte w zaroślach małe krzyże dostrzegło dziś słońce... Nasi wolontariusze wraz z opiekunem Szkolnego Koła Wolontariatu tradycyjnie uporządkowali na cmentarzu parafialnym w Luborzycy kilka dziecięcych grobów, ocalając je tym samym od zapomnienia. Uczniowie odwiedzili również patriotyczne miejsca pamięci i zapalili znicz, wspominając tych, którzy oddali życie za Ojczyznę.
26 października dzieci z klas I, II, III wraz z wychowawcami pojechali na cmentarz
w Luborzycy. Było to działanie w ramach akcji „Szkoła Pamięta” pod patronatem
Ministerstwa Edukacji i Nauki ale także w związku ze zbliżającą się uroczystością
Wszystkich Świętych. Uczniowie odwiedzili lokalne miejsca pamięci narodowej;
groby, pomniki żołnierzy, partyzantów walczących o wolność Ojczyzny w czasie
wojny i powstań. Poznali historię pomnika Lotników Brytyjskiej Wspólnoty Narodów i
samolotu Liberator, który po zrzucie pomocy walczącej Warszawie został zestrzelony
przez Niemców nad Luborzycą 17/ 18 sierpnia 1944r. W tych miejscach oraz przy
pomniku Poległym za Ojczyznę zapalili znicze, odmówili modlitwę za zmarłych oraz
zatrzymali się w chwili zadumy.
Sprzęt sportowy zakupiony z darowizny Fundacji GAZ SYSTEM wywołał uśmiech i entuzjazm u dzieci.
A jak mówił Janusz Korczak:
"Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat."
23 października nasza szkoła przystąpiła do IV Międzynarodowej edycji VIII Ogólnopolskiej akcji „Przerwa na czytanie- bicie rekordu w czytaniu na przerwie 2023.” Akcja realizowana jest w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”, a organizatorem jest Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim.
18 dzieci z grupy Kropelek i Jagódek poznały dziś niezwykłe przygody Amelki Kropelki. Podczas przerw śródlekcyjnych uczniowie klas I-VIII czytali książki przyniesione z domu lub wypożyczone z biblioteki. Książki czytaliśmy w salach lekcyjnych oraz bibliotece szkolnej.
W czytanie zaangażowali się również nauczyciele i pracownicy szkoły. Łącznie w naszej szkole czytało 58 uczniów, przedszkolaków, nauczycieli i pracowników szkoły.
Dziękujemy wszystkim za aktywny udział w tej ważnej akcji.
Społeczność naszej szkoły składa serdeczne podziękowania pani Annie Janus, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Tadeusza Różewicza we Wrocławiu, za wzbogacenie naszego księgozbioru o ponad 50 książek dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych czytelników. To wspaniała niespodzianka w trwającym Miesiącu Bibliotek Szkolnych!
20 października uczniowie klas I-VIII wzięli udział w zajęciach czytelniczych
przeprowadzonych przez panie bibliotekarki z Gminnej Biblioteki Publicznej w Baranówce,
w ramach kontynuowania współpracy z tą biblioteką. Motywem przewodnim spotkania były
dwa tematy: „Święto Drzewa, „Październik Miesiąc Bibliotek Szkolnych”, oraz akcja "Przerwa na czytanie".
Dzieci uważnie słuchały tekstów czytanych przez bibliotekarki, a następnie uczestniczyły w
konkursach zorganizowanych z tej okazji. Wszyscy uczestnicy otrzymali słodkie upominki, a
zwycięzcy w konkursie nagrody książkowe.
"Jeżeli chcesz, aby twoje dzieci były inteligentne, czytaj im bajki. Jeżeli chcesz, aby były bardziej inteligentne, czytaj im więcej bajek"
Albert Einstein
Bajkoterapia to metoda, która przenosi dzieci w fantastyczny świat, bawiąc, ucząc i wyjaśniając trudne pojęcia. W tworzeniu nie ma barier, dlatego każdy z nas może napisać bajkę, która pozwoli zrozumieć dzieciom nurtujące je zagadnienia.
Pani Agnieszka z Oddziału Przedszkolnego wraz ze swoją kilkuletnią córką napisała bajkę o Amelce Kropelce. W ubiegłym roku szkolnym rodzicom i dzieciom z grupy Kropelek udało się kontynuować historię bohaterki, która tym razem na swojej drodze spotkała Czarną Plamę. Tak powstała kolejna część książki pt.,,Kiedy złość daje w kość’’. Bajka ta uświadomiła dzieciom czym jest złość i jak sobie z nią radzić.
Dziś wychowawczynie Kropelek i Jagódek zapraszają swoich podopiecznych i ich rodziców do wspólnego tworzenia i rozwijania tym samym rozwijania relacji.
Zasada jest prosta: dziecko z rodzicem wymyślają fabułę, rodzic tworzy tekst a dziecko ilustrację.
Powstaną trzy wersje wyjątkowej publikacji, które zostaną wylicytowane na rzecz naszego szkolnego kolegi Mateusza.
"Współpraca się opłaca. Amelka Kropelka spotyka Jagódki." (fragment):
"Amelka Kropelka mieszkała nad pięknym potokiem wraz z mamą i tatą. Codziennie wesoło dreptała po okolicy, by spotykać się z przyjaciółmi. Podziwiała swoim czujnym okiem niezwykłe uroki otaczającego ją świata. Wiedziała, że jest on niesamowity, bo tworzą go ci, których spotyka podczas swoich wędrówek..."
Jesienny, rodzinny konkurs plastyczny rozstrzygnięty! A wybrać najlepsze prace wcale nie było łatwo. Najważniejszą ideą konkursu był... czas. Czas spędzony wspólnie z rodzicami. Bo żeby wykonać tak piękne lampiony z motywem kota, karocy z baśni, sowy, statku, Myszki Minnie czy Harrego Pottera, trzeba uruchomić wyobraźnię i uzbroić się w cierpliwość...
Dobrze wiemy, że wytrwała praca popłaca, dlatego doceniliśmy wszystkie lampiony a po konkursie zwróciliśmy je ich autorom, by mogły jeszcze cieszyć oko domowników. A Wam, który najbardziej się podoba?
Tadeusz Kościuszko, Bartosz Głowacki, kosynierzy i pola racławickie, czyli... pomnik historii upamiętniający ważne wydarzenie w dziejach naszej Ojczyzny .
Kolejny przystanek na szlaku kościuszkowskim: Maciejowice.
PS: Te pod Warszawą, oczywiście...
Każdy przedszkolak ma supermoce, by na co dzień sprostać szkolnym wyzwaniom.
Dziś odbyła się ważna uroczystość dla naszych najmłodszych uczniów z Oddziału Przedszkolnego.
Cieszymy się, że dzieci wspólnie z wychowawczyniami, paniami wspierającymi codzienną pracę i zabawę, panią dyrektor i rodzicami mogły z radością przeżyć pasowanie na przedszkolaka.
Nie zabrakło również gości i prezentów - sierż.szt. Agnieszka Adamek oraz sierż.szt. Anna Grzesik-Jasek z Komisariatu Policji w Słomnikach podarowały dzieciom kamizelki i odblaski , które z pewnością przydadzą się podczas codziennych spacerów .
Drużyna Jagódek i Drużyna Kropelek gotowe do działania.
Czyli święto całej społeczności szkolnej z udziałem zaproszonych gości.
Cieszymy się, że wspólnie mogliśmy uczestniczyć w tym ważnym wydarzeniu ,
bo pierwszoklasiści w granatowych biretach wyglądali profesorsko .
Choć 14 października dopiero za kilka dni, już dziś życzymy wszystkim, którzy na co dzień tworzą społeczność swoich szkół, by z uśmiechem, optymizmem i wzajemnym zrozumieniem spędzali w nich każdą chwilę .
Uczniowie naszej szkoły przystąpili do kolejnej edycji programu edukacyjno-ekologicznego
Klubu Gaja „Święto Drzewa”, które obchodzone jest 10 października. Celem programu jest
edukacja w zakresie zmian klimatycznych i ochrony drzew.
Z okazji tego święta uczniowie klas 4, 5, 6, 8 obejrzeli prezentację multimedialną oraz film
o znaczeniu drzew w przyrodzie, ich wpływie na jakość powietrza atmosferycznego, poznali
rożne ciekawostki związane z tym tematem, rozwiązywali również quizy i zagadki.
W bibliotece szkolnej oraz na świetlicy dzieci obejrzały książki i atlasy o przyrodzie.
Najmłodsi uczniowie wykonali ciekawe prace plastyczne, których bohaterem było drzewo.
Tradycyjnie od kilku lat poznajemy historie powstańców, zwłaszcza tych najmłodszych, rówieśników naszych dzieci ..., bo wiemy, że prawdziwy bohater wcale nie musi nosić peleryny
Choć październik jest Międzynarodowym Miesiącem Bibliotek Szkolnych, dziś swoją misję czytelniczą rozpoczęła BIBLIOTEKA PLENEROWA, która powstała dzięki współpracy ze Stowarzyszenie Maciejowice - ,,Nowa Perspektywa"
A żeby lektura była przyjemniejsza, uczestnicy warsztatów plastycznych wykonali kolorowe zakładki, bo przecież każda z nich to... przyjaciółka książki
Dziękujemy za Waszą obecność a wszystkich mieszkańców zapraszamy do biblioteki w godzinach otwarcia placu zabaw
Powered by aSc EduPage