• Dzień Mamy

• „Mamo, mamo coś Ci dam:

Jedno serce, które mam,

A w tym sercu róży kwiat

Mamo, mamo, żyj sto lat!”

Przedszkolaki dla swoich Mam.

• Warsztaty cukiernicze

•  23 maja dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie z klas 1  2   3  i 4 uczestniczyli w warsztatach cukierniczych. Zajecia przygotowała i przeprowadziła nasza absolwentka Agnieszka. Upiekła piekne serduszka które dzieci pokryły lukrem a nastepnie ozdobiły różnymi dodatkami cukierniczymi. Wykonane serduszka zachwycały  kolorami i wzorami. Każde było wyjatkowe bo wykonane zostało dla mam z okazji Dnia Matki.  Bardzo dziekujemy Pani Agnieszcze za prace i czas poświecony naszym dzieciom.

• Dzień Pszczoły w naszym przedszkolu.

• 20 maja obchodziliśmy Dzień Pszczoły. Tego dnia w naszym przedszkolu dzieci doweidziały się jakie znaczenie mają pszczoły w środowisku i dla pozyskiwania żywności. To był także pretekst do zastanowienia się, co możemy zrobić dla ochrony tych pożytecznych owadów. Przedszkolaki same posiały miododajne kwaiaty. Teraz będziemy  obserwować jak rosną.

• Bezpłatne warsztaty piłkarskie

• Bezpłatne warsztaty piłkarskie 10:00 - 11:30

21 maja 2022W sobota 21 maja odbyły się  bezpłatne warsztaty piłkarskie, doskonalące elementy dryblingu w piłce nożnej: dla dziewcząt dla chłopcówKlasy: 4-8 szkół podstawowych

Osobą prowadzącą zajęcia był Tomasz Kaleta:trener z licencją UEFA Auczestnik licznych konferencji i stażów w czołowych klubach Europy: Ajax Amsterdam VfL Wolfsburg Benfika Lizbona

Warsztaty odbyły się przy współpracy ze Szkołą Podstawową w Maciejowicach na obiektach sportowych UKS Zawisza SulechówMłody Zawisza Sulechów - Akademia Piłkarska

• "Czyste powietrze wokół nas" - program edukacyjny dla przedszkolaków

• Program Przedszkolnej Edukacji Antytytoniowej

W tym roku nasze przedszkole we współpracy z Powiatową Stacją Sanitarno- Epidemiologiczną w Krakowie  przystąpiło do programu edukacyjnego „Czyste powietrze wokół nas”. Celem programu było zmniejszenie narażenia dzieci na bierne palenie, zwiększenie wiedzy na temat skutków palenia papierosów.

Realizując zajęcia dzieci obserwowały źródła dymu, następnie wykonały prace plastyczne dotyczące źródeł dymu. Przedszkolaki ozdabiały także postać Dinka, kolorowały kwiaty, samodzielnie projektowały zawieszki „Nie pal przy mnie”. Słuchały piosenki o zielonym Dinku, który nie lubi palaczy i ucieka przed dymem, oglądały również bajkę edukacyjną. Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w proponowanych zajęciach.

• WITAJ MAJ!

• Witaj majowa jutrzenko,

Świeć naszej polskiej krainie,

Uczcimy ciebie piosenką,

Która w całej Polsce słynie.