• Zakończenie roku szkolnego 2021/2022

• 24 czerwca z uśmiechem na twarzach, zaczęliśmy wakacje. Jeszcze rozdanie świadectw, wzajemne uściski rąk i już można snuć wakacyjne plany.
            Równocześnie pożegnaliśmy klasę ósmą. Naszym absolwentom życzymy wszystkiego co najpiękniejsze. Rozwijajcie skrzydła!

• KARTA ROWEROWA

• Egzamin praktyczny zdany na 6. Bezpieczeństwo nade wszystko .

Serdecznie dziękujemy Panu Wiesławowi Wójcikowi za udostępnienie miasteczka rowerowego .

• Wycieczka do Inwałdu

• 13 czerwca klasy 0- III wybrały się na wycieczkę do Inwałdu. Oglądnęliśmy zabytki z Polski i całego świata w miniaturze, w Mini zoo obserwowaliśmy życie min. surykatek , ostronosów , wiewiórek trójbarwnych , danieli , kangura i wielu innych. Potem zwiedziliśmy Warownię, gdzie spotkaliśmy sympatycznego smoka i  zobaczyliśmy jak się kiedyś robiło powrozy .

• Wycieczka Zabrze i Chorzów

• W dniach 13-14 czerwca klasy 4-8 były na wycieczce. Odwiedziliśmy Sztolnię Królowa Luiza, Zabrzański Ogród Botaniczny i Chorzwski ogród Zoologiczny. Nocleg zapeanił nam przepiękny ośrodek jeżdziecki w Ptakowicach "Lando".

• Wizyta w Gminnej Bibliotece Publicznej

• 9 czerwca uczniowie kl. 8i 6 uczestniczyli w wycieczce do Gminnej Biblioteki Publicznej w Baranówce.

Celem wizyty było rozbudzanie zainteresowań czytelniczych,  wyrabianie  nawyku korzystania ze zbiorów biblioteki. Na początku uczniowie  zwiedzili bibliotekę, poznali jej wszystkie działy, a także dowiedzieli się jak wygląda praca bibliotekarza. Pani bibliotekarka  przypomniała regulamin wypożyczalni, czytelni, tłumaczyła jak elektronicznie można sprawdzić dostępność danej pozycji książkowej w bibliotece.

Odbył się również konkurs  „ Zdania ukryte w tytułach książek”. Uczniowie musieli ułożyć zdanie z tytułów książek bibliotecznych. Ogłoszenie wyników nastąpi  20 czerwca 2022 r.

• Konkurs Mistrz Ortografii!

• Zapraszamy na III. edycję konkursu Mistrz Ortografii!

Uczestnicy zweryfikują swoją znajomość ortografii rozwiązując dyktanda online na platformie Dyktanda.pl.

Rywalizacja w tej edycji będzie przebiegała następująco:

• konkurs potrwa 5 dni - od 13.06 (poniedziałek) do 17.06 (piątek);
            • każdego dnia będą pojawiały się 2 dyktanda konkursowe;
            • ocenie będzie podlegała poprawność odpowiedzi oraz czas rozwiązywania;
            • punkty z każdego dyktanda będą sumowane w rankingu, który wyłoni zwycięzców;
            • do wygrania są korepetycje w serwisie z korepetycjami online i nauką języków Tutors.live (https://tutors.live/pl)

Aby dołączyć do rywalizacji, wystarczy zapisać się do konkursu w swojej kategorii wiekowej:

Udział w konkursie jest bezpłatny! Na każdego uczestnika czeka nagroda gwarantowana, a najlepsi zostaną nagrodzeni pakietami korepetycji do wykorzystania w serwisie Tutors.live.

• Dzień sportu 2022

• To był prawdziwy festiwal sportu.

Złote medale rozdane, puchar zdobyty, a najważniejsze - każdy uśmiechnięty, choć trochę zmęczony.

Ten dzień będziemy jeszcze długo wspominać.